Haber

KKTC’de sürpriz gelişme: Serdar Denktaş’tan cumhurbaşkanı adayı sinyali

  • HABER 7 – ÖZEL

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarihinde milletvekilliği, maliye bakanlığı, dışişleri bakanlığı ve başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan Serdar Denktaş, KKTC’de çok sayıda konuşma yaptı.

Kuzey Kıbrıs’ın kurucu lideri Rauf Denktaş’ın oğludur. Serdar Denktaş, Cyprus Post’un televizyon kanalıBir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabileceğinin sinyallerini verdi.

Kuzey Kıbrıs’taki seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Denktaş, “Bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimlerini organize etmek için çalışıyorum”dedi.

ATA ATUN: BU ADAYLIK TÜRKİYE-KKTC İLİŞKİLERİNİ OLUMSUZ OLARAK ETKİLEMEZ

Haber7 yazarı Prof. Dr. Cet Atun, Serdar Denktaş’ın cumhurbaşkanlığı görevinden ayrılmasını değerlendirdi. Kuzey Kıbrıs’ın gündeminde olan konuyu tüm yönleriyle değerlendirdi.

Rahmetli Rauf Denktaş’ın bir dönem danışmanlığını yapan Atun, Serdar Denktaş’ın aday olacağını açıkça belirtti.

KKTC’nin akil insanlarından Cet Atun, Serdar Denktaş’ın olası cumhurbaşkanı adaylığı ve bir gün KKTC Cumhurbaşkanı olursa Türkiye’ye olan ilginin yönünü şu sözlerle anlattı:

“Serdar Denktaş ‘Aday olacağım’ diyor. Evet… KKTC-Türkiye ilişkilerini olumsuz etkilemez. Serdar Bey çok zeki ve tecrübeli bir insan. Başbakan Yardımcılığı ve parti genel başkanlığı yaptı. 1983’ten beri milletvekilliği yapıyor. Olayları, “Ne olup bittiğini çok iyi biliyor. Babası da bunda çok değerli bir etken. Kendi siyasi inançları ve hedefleri var. Ancak bu hedef Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkileri bozar mı? Hayır, olmayacak. Bundan eminim. Bir felaket olacağını sanmıyorum. Bence babasının yolundan gidecek.”

KAYNAK: HABER7

calhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu